Warto poznać – Krokowa

Gmina Krokowa położona jest w wyjątkowo malowniczej i urokliwej okolicy – na terenie Wybrzeża Kaszubskiego. Jest to miejsce niezwykle ekologiczne i czyste, pełne dziewiczych lasów i zielonych łąk, a powietrze jest tam wyjątkowo czyste i świeże. Na terenie gminy znajduje się kilka miejscowości turystycznych, a jej stolicą jest Krokowa. Liczne atrakcje i wspaniałe otoczenie przyciągają corocznie duże grupy turystów w każdym wieku – wśród wszystkich możliwości, jakie oferuje Krokowa, z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

Krokowa posiada doskonałą infrastrukturę turystyczną, a każdy z przyjezdnych znajdzie w niej odpowiedni dla siebie nocleg – baza noclegowa jest bardzo obszerna. Można wybierać pomiędzy zatrzymaniem się w pokoju wynajętym w jednym z hoteli lub pensjonatów, domku letniskowym lub rozbić namiot w przeznaczonym do tego miejscu. Niektóre miejsca mają w ofercie zakwaterowanie wraz z wyżywieniem. Rezerwacji można dokonać przez internet – trzeba tylko w wyszukiwarkę wpisać hasło: „meteor Krokowa”, a otrzymamy wiele wyników oferowanych przez miejscowość miejsc do spania. W mieście znajdziemy wiele sklepów, kawiarni, barów, pubów i restauracji ze smakowitym jedzeniem.

Plaże w okolicach Krokowej ciągną się kilometrami. Są szerokie, piaszczyste i zachęcają wręcz do plażowania i korzystania z uroków słońca podczas wylegiwania się na miękkim piasku. Obok plaż znajdują się ogrodzone i strzeżone kąpieliska dla tych, którzy mają ochotę popływać lub po prostu ochłodzić się w wodzie. Kąpieliska są bezpieczne i czyste, można kąpać się w nich bez żadnych obaw.

W okolicy Krokowej wytyczono liczne ścieżki rowerowe i szlaki turystyczne przeznaczone do pieszych wędrówek. Wędrowanie malowniczymi szlakami, wytyczonymi wzdłuż wspaniałych widoków i pięknych krajobrazów, pozwoli nam cieszyć się świeżym i czystym powietrzem, podziwiać zieleń łąk i lasów, słuchać śpiewu ptaków i odpocząć od miejskiego zgiełku i hałasu w bliskim kontakcie z przyrodą. W Krokowej istnieje także możliwość jeździectwa – nieopodal znajduje się stadnina koni. Znajdziemy tam także korty tenisowe, istnieje również możliwość wzięcia udziału w spływie kajakowym, co może być wspaniałym przeżyciem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>