Spokojny urlop w Beskidzie Niskim – Gorlice

Jeżeli szukacie miejsca, które spełni wszystkie Wasze wymogi jako idealna miejscowość wypoczynkowa, dlaczego na poważnie nie rozważycie Gorlic? Miasteczko to od lat słynie ze swojej gościnności i możliwości prawdziwego urlopu.

Jest ro ciche, spokojne miejsce, położone w Beskidzie Niskim, którego część nazywana jest również Beskidem Gorlickim – jak myślicie, dlaczego? Najwyższy szczyt, jaki tutaj można zdobyć, to wzgórze wysokie na 379 metrów nad poziomem morza – Musiałówka. Widoki z niej może nie są tak zapierające dech w piersiach jak w Tatrach, ale znowuż – zdecydowanie powinniście zobaczyć, co sobą reprezentują. My gwarantujemy, że się nie zawiedziecie!

Baza noclegowa Gorlic () jest przygotowana na wszystko. Od lat bywają tutaj turyści – na różną skalę. Miasto jest po prostu inne, nietypowe – nie są to ani góry takie jak Tatry, ani Bieszczady, ale wciąż coś dla sympatyków górskich klimatów. Nie jest to także miejscowość nadmorska ani położona nad jeziorem – a przez to zupełnie inna od tego, co pozostałe sobą reprezentują.

Gorlice to świetna gratka dla pasjonatów historii, ponieważ znajdą tutaj wiele ciekawych zabytków i pozostałości po okresie świetności, jaki miasto przeżywało w XIX wieku na skutek działalności polskiego naukowca Ignacego Łukasiewicza w dziedzinie przemysłu naftowego. Do zabytków, jakie koniecznie trzeba zobaczyć, należą synagoga żydowska, kapliczka przy ulicy Węgierskiej, dom „Szklarczykówka”, dwór Karwacjanów, sam rynek, który jest przepięknie urządzony i zespół pałacowy, obejmujący pałac, kordegardę, oranżerię, pergolę oraz park z zespołem rzeźb i wazonów.

Gorlice swoim turystom mają naprawdę wiele do zaoferowania. Dzięki temu odpoczniecie, dowiecie się czegoś nowego, a z pewnością spożytkujecie również swój czas najlepiej jak tylko będziecie umieć. Warto jest podejść do tego miasta z realną wizją spędzenia tutaj swojego urlopu. Będąc na miejscu, można zapoznać się również z najciekawszymi historyjkami na temat miasta, a zapewniamy, że jest ich wiele. To miejsce idealne nie tylko dla turysty, który jest singlem i może zawrzeć nowe znajomości – to miejsce idealne jest również dla rodzin z dziećmi, ponieważ ich pociechy na pewno nie będą się nudzić. Również zgrana paczka przyjaciół znajdzie tutaj dla siebie odpowiedni pakiet rozrywkowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>