Solińskie jezioro i inne okoliczne atrakcję

Jednym z miejsc znajdujących się na terytorium Polski, które bezsprzecznie zna każdy z nas jest Solina. Miejscowość ta położona jest w południowo-wschodniej części naszego kraju, w województwie podkarpackim. Jest ona sławna chociażby przez jedną z polskich piosenek, która wychwala jej magiczną lokalizację, a mianowicie ,,Zielone wzgórza nad Soliną” wykonywaną przez Wojciecha Gąsowskiego.

Największym atutem tej podkarpackiej miejscowości jest znajdujące się tu jezioro, od którego miejscowość wzięła swoja nazwę. Co ciekawe na jego dnie odnaleźć można ślady dawnej wsi solińskiej- www. Kolejną z niewątpliwych zalet tego miejsca są znane chyba każdemu – góry Bieszczady. To pasmo górskie stanowi niesamowitą atrakcję i jest jednym z najczęściej obieranych kierunków wakacyjnych.

Można powiedzieć, iż położenie Soliny z jednej strony nad zapierającym dech w piersiach jeziorem, a z drugiej w Bieszczadach, wpływa na tak wielką popularność tego regionu. Ma on do zaoferowania szereg możliwości do spędzenia wolnego czasu. Przez wzgląd na niesłabnące zainteresowanie tym miejscem szeroko rozwinęła się baza noclegowa, która przystosowana została nawet dla najbardziej wybrednych turystów – www.

Miejsce to zapewnia wręcz idealne warunki do obcowania z przyrodą i stwarza możliwość, by wyciszyć się po pełnym napięć roku. Krajobrazy tego miejsca sprawiają, iż chce się tu wracać ponownie.

Na powierzchni prawie 80% terenu Soliny znajduje się też Wschodniobeskidzki Obszar Chronionego Krajobrazu, którego obecność tylko potwierdza walory przyrodnicze tego miejsca. Oprócz cieszącego się największą popularnością jeziora Solińskiego, wieś ta położona jest także nad drugim wspaniałym zbiornikiem, a mianowicie nad jeziorem Myczkowieckim. Również i ono podnosi walory tej malowniczej krainy, dodając jej uroku i barw. Na tym jednak nie koniec. Solina znana jest również ze strumyków, rzek, a także licznych potoków górskich. Oprócz tego, iż wspaniale komponują się one z tutejszym krajobrazem, dodatkowo stwarzają możliwość kolejnych alternatyw na atrakcyjne spędzenie wolnego czasu.

Bezsprzecznym atutem Soliny jest także sposobność wyprawy w jej rejony przez praktycznie cały rok, niezależnie od pogody. Każdy znajdzie coś dla siebie i pewnym jest, że wróci tu po raz kolejny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>