Pucki Salon Artystyczny

Puck w województwie pomorskim (tu ➬na Wikipedii) jest idealnym miejscem do spędzenia wolnego czasu nie tylko w trakcie wakacji, ale również późną jesienią. Właśnie wtedy organizowane jest wydarzenie kulturalne, które wszyscy znają pod nazwą „Pucki Salon Artystyczny”. Odwiedzeniu organizowanego święta sztuki sprzyja również data jaką jest 11 listopada, czyli dzień wolny od pracy i szkoły. A czy warto?

Jeżeli ktoś kocha sztukę to zdecydowanie tak. Folklor kaszubski jest mocno związany ze sztuką rozpoznawalną na całym świecie. Co prawda w artystycznym festiwalu nie chodzi o to, aby promować dawny sposób życia najstarszych mieszkańców tych terenów, jednakże można obejrzeć prace młodych i obiecujących artystów, którzy są związani z tymi nadmorskimi terenami. Przyjezdni mający w tym okresie wynajęte noclegi w Pucku (zobacz ➬ w meteorze) w mieście mogą wybrać się na Zieloną Plażę. Jest to niezwykłe miejsce jak na połać terenu położoną tuż przy brzegu morza. Zamiast typowego piaszczystego podłoża, na którym można budować zamki z piasku, mamy do czynienia z wysokimi trawami, które w okresie wiosenno-wakacyjnym przybierają barwę złoto-zieloną z wystającymi czerwonymi kwiatami. Miejsce jest niezwykle malownicze i inspirujące, dlatego właśnie tam najczęściej gromadzą się artyści.

Oczywiście Salon Artystyczny nie kończy się 11 listopada na plaży, gdyż bardzo często w czytelni Biblioteki Publicznej w Pucku są organizowane wystawy. Ponadto w tym dniu niezwykłą rolę odgrywają także liczne konkursy, w których można podziwiać nowoczesne rozwiązania artystyczne. Kilka lat temu niezwykle popularnymi modelami do oglądania pośród zwiedzających były ławeczki, wykonane przez grono niezwykle utalentowanych artystów. Wydarzeniu zazwyczaj towarzyszy także koncert w puckiej farze (katedrze). Miasto sprzyja przyjazdom licznych muzyków, malarzy, rzeźbiarzy, a także turystów nie tylko z powodu swojego położenia, zadbania, ale również dlatego, że jego baza noclegowa jest na tyle rozwinięta, iż może przyjąć bardzo wielu klientów. Dlatego nie trzeba martwić się o wolny pokój w dobrym standardzie, gdy 10 listopada przyjdzie ochota na wyjazd do Pucka. Przyjeżdżając nad morze warto zobaczyć coś więcej niż plażę oraz bezkresne wody, aby czas spędzony na wakacjach pozwolił nie tylko zregenerować ciało, ale również poszerzył nasze doświadczenia artystyczne. Bo w końcu sztuka potrafi rozwinąć w nas wrażliwość na piękno.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>