Nałęczów – spokój i cisza w centrum kraju

W centralnej Polsce, niedaleko Puław znajduje się znany od lat jako miejscowość uzdrowiskowa i wypoczynkowa Nałęczów. Nie ma się więc co dziwić, że także obecnie przyciąga on bardzo wiele osób, zainteresowanych wypoczynkiem w ciszy i spokoju. Jednakże to nie jedyne atuty, jakie Nałęczów może zaoferować turystom, w mieście jest bowiem bardzo wiele zabytków jak również interesujących miejsc do obejrzenia. Dzięki temu, że miasto od dawna uznawane jest jako miejscowość wypoczynkowa na pewno bez trudu można tutaj znaleźć odpowiednie dla siebie noclegi Nałęczów pod tym względem z pewnością spełni wymagania każdego. Baza noclegowa w okolicy to zarówno hotele, wille i agroturystyka.

Pobyt w Nałęczowie to możliwość zwiedzania miasta i oglądania niezwykle interesujących budynków. Takie jak Pałac Małachowskich czy też chata Stefana Żeromskiego mają status zabytków. Podobnie jak kaplica św. Karola Boromeusza, która postawiona została ponad sto la wstecz. Drewniany budynek pomimo upływu lat jest w znakomitej kondycji i prezentuje się bardzo dobrze. Warto zajrzeć do chaty Żeromskiego, w której obecnie znajduje się Muzeum Stefana Żeromskiego. Można obejrzeć wiele pamiątek związanych z pisarzem, który właśnie w tej chacie mieszkał i tworzył. Podczas podziwiania Pałacu Małachowskich powinno się wejść także do środka, gdzie znajduje się Muzeum Bolesława Prusa. Ten autor wprawdzie nie był mieszkańcem Nałęczowa, ale spędzał tutaj tak wiele czasu, iż postanowiono to uczcić właśnie otwarciem poświęconego mu muzeum.

Na pewno jednak jedną z częściej odwiedzanych atrakcji Nałęczowa jest Park Zdrojowy. Posadzone tutaj drzewa oraz pozostała roślinność odpowiadają za unikalny mikroklimat. Warto więc w trosce o poprawę stanu swojego zdrowia wybrać się tutaj na spacer. W parku znaleźć można palmiarnię, w której rośnie wiele roślin i drzew z innych stref klimatycznych. Jeżeli ktoś poczuje się spragniony, bez trudu znajdzie jedno z wielu znajdujących się tutaj źródeł wody mineralnej, z których można bez obaw się napić. Nałęczów to także nowoczesny Aquapark, który pomoże ochłodzić się nieco w gorące dni. Nie można także zapominać o tym, że szczególnie w okresie letnim w mieście odbywa się bardzo wiele różnorodnych imprez. Na pewno więc przed wyjazdem warto sprawdzić ich kalendarz, być może akurat w czasie pobytu będą takie, w których warto będzie wziąć udział.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>