Najlepszy kierunek na wakacje – Rowy

Jaki jest idealny kierunek na urlop? To pytanie każdego roku zadaje sobie tysiące Polaków. Niestety nie ma jednoznacznej odpowiedzi dlatego, że dla każdego z nas będzie to inne miejsce. Wszystko zależy od naszych indywidualnych preferencji. Jednak z pewną dozą nieśmiałości możemy nakreślić najbardziej popularne kierunki wakacyjnych podróży. Wszystkie łączy jedna wspólna cecha, mianowicie lokalizacja nad Bałtykiem. Poszczególne miejscowości różnią się od siebie pod kątem panującej w nich atmosfery, proponowanych atrakcji i cen. Zatem, aby wybrać najlepszą dla nas ofertę powinniśmy rozważyć kilka kwestii w taki sposób, aby stworzyć sobie idealne warunki do wypoczynku. Klimat kurortu, oferty pensjonatów, propozycje zaplecza gastronomicznego i atrakcje mają dużą wagę w kwestii jakości naszego pobytu.

Rowy to nadmorska wieś, znajdująca się w województwie pomorskim w powiecie słupskim. Jej niewątpliwym atutem jest bezpośredni dostęp do Bałtyku, co daje turystom możliwość spędzenia wielu godzin na piaszczystej plaży czy pluskania się w ciepłych morskich falach. Dla bardziej aktywnych polecane są sporty wodne, które rozwijają się tu w bardzo szybkim tempie. Dodatkowo można tu wybrać się do parku linowego czy na mini rajd quadem. Wszystko zależy od naszych preferencji. Dla spokojniejszych wczasowiczów jest możliwość pieszych wędrówek po Słowińskim Parku Narodowym.

Dodatkowo jest tu też co zwiedzać. Zabytki w okolicy posiadają ogromną wartość od architektonicznej, którą podziwiać możemy dzięki znajdującym się tu gotyckim i neogotyckim kościołom, aż po historyczną dzięki obecności zabytkowych budowli z czasów II wojny światowej. Powojenne bunkry i baszta czarownic są już znane w całej Polsce i niewątpliwie warte zobaczenia. Zwiedzać dobrze jest z przewodnikiem, który wskaże i opowie o ciekawych miejscach. Baza noclegowa należy do najlepiej zorganizowanych na polskim wybrzeżu i oferuje nocleg za niewielkie pieniądze. Dla oszczędnych jest szansa znalezienia pokoju nawet za 20 złotych za dobę. Pamiętajmy, że dobrze zaplanowane wakacje zapewnią nam niczym niezmącony relaks.

Jedna myśl na temat “Najlepszy kierunek na wakacje – Rowy”

  1. Bardzo miło wspominamy z rodzinką wakacje w Rowach. Szkoda tylko, że nie jest tam bardziej kameralnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>