Łukęcin i okolice Wolińskiego Parku Narodowego

Często w nadmorskich miejscowościach największą atrakcją jest samo morze oraz plaże, na których można się poopalać. W związku jednak z dużym zainteresowaniem turystów w kurortach zaczęło powstawać coraz więcej atrakcji oraz ciekawych miejsc, które przyciągałyby turystów. Korzysta na tym oczywiście również baza noclegowa, której używa wielu gości, chcących zostać nad morzem dłużej. Tak było również w przypadku Łukęcina i okolic. Powstało tutaj wiele atrakcyjnych możliwości spędzenia czasu wolnego.

W Łukęcinie znajduje się na przykład specjalnie przygotowany tor quadów. Niewątpliwie tym, co również podnosi atrakcyjność turystyczną tych miejsc jest unikalna przyroda, której w wielu aspektach nie zobaczymy nigdzie indziej. Łukęcin znajduje się niedaleko przepięknego Wolińskiego Parku Narodowego.
Tym, co bez wątpienia nazwać można wizytówką Wolińskiego Parku Narodowego to klify zdobiące nadmorskie plaże – jest ich tutaj bardzo dużo. Ten nadmorski park narodowy jest miejscem zamieszkania wielu objętych ścisłą ochroną i zagrożonych gatunków ptaków – jest to między innymi orzeł bielik. Zobaczymy tutaj również wiele unikatowych rodzajów roślin – większość z nich rośnie tylko na terenie Wolińskiego Parku Narodowego {tutaj: o parku}. Na obszarze tym wytyczono wiele szlaków turystycznych o łącznej długości kilkudziesięciu kilometrów. Dzięki nim możemy podziwiać przyrodę parku bez zagrażania jej.

W okolicach Łukęcina bardzo obszerna jest nie tylko oferta wielu atrakcji turystycznych. Również baza noclegowa {tutaj: sieć Meteora} może się poszczycić wieloma szczególnie interesującymi obiektami. Nierzadko zdarza się, że żeby móc spędzić tutaj wakacje, pokój zarezerwować trzeba dużo wcześniej. Tak na przykład polecanym miejscem jest "Nadmorski Domek" do wynajęcia w całości. Znajduje się on blisko plaży i jak na tak dogodne położenie cena jest dogodna.

Możliwość spaceru po Wolińskim Parku Narodowym na pewno będzie świetnym doświadczeniem. Liczne walory przyrodnicze terenów Łukęcina i ich okolic sprawiają, że przyjeżdża tu wielu turystów. Zainteresowani tym wszystkim będą szczególnie miłośnicy przyrody oraz badacze, jednak bogactwo tych miejsc docenią również najzwyklejsi turyści. Przypominamy o naszym poprzednim wpisie na temat Ustki {tutaj: vampiresdaily.pl}, którą też polecamy waszej uwadze podczas wyboru miejsca na urlop.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>