Kwidzyn – Pomorze z historią w tle

Kwidzyn to niewielka miejscowość, która leży pomiędzy Malborkiem i Grudziądzem. Oferuje możliwość spędzenia urlopu w bardzo ciekawych warunkach oraz podziwiania wielu znajdujących się w tej miejscowości i okolicy zabytków.

Zainteresowanie miejscowością rośnie z każdym rokiem, dlatego też Kwidzyn, jak chodzi o usługi takie jak baza noclegowa, bardzo prężnie się rozwija. Dzięki temu turyści, którzy decydują się tutaj przyjechać bez większych problemów mogą znaleźć idealnie dopasowane do swoich potrzeb noclegi. Wystarczy w okienko wyszukiwarki internetowej wpisać hasło: „noclegi Kwidzyn”, a pojawi nam się mnóstwo opcji do wyboru. Kwidzyn to nie tylko możliwość nocowania w hotelach, jest tu także bardzo duża ilość kwater prywatnych, które wśród przyjeżdżających cieszą się ogromnym zainteresowaniem.

Urlop w Kwidzynie to przede wszystkim możliwość zapoznania się z bardzo wieloma znajdującymi się tutaj zabytkami. Największym z nich jest zamek, który pochodzi z XIV wieku, a ściślej mówiąc z jego pierwszej połowy. Monumentalna budowla to wspaniały przykład budownictwa tamtych czasów. Można tutaj podziwiać wiele eksponatów, pochodzących z czasów powstawania zamku. Od kilku lat zwiedzający mogą podziwiać kryptę wielkich mistrzów zakonnych, którzy tutaj byli pochowani. Badania archeologiczne jednoznacznie wskazały, iż nie zasłużyli sobie oni na to, aby pochować ich w Malborku, gdzie zazwyczaj chowano wielkich mistrzów zakonu.

Warto na pewno wybrać się na spacer po miejscowości, gdzie można zobaczyć wiele innych, tak samo zabytkowych budowli. Spichlerze czy ruiny ratusza to niektóre z tych, które urzekają swoim pięknem. Wędrując uliczkami Kwidzyna co chwilę można natknąć się na zabytkowe kamienice, pochodzące z bardzo różnych okresów. Nie można zapominać o przyrodzie, która w tym regionie jest niezwykle piękna. Zainteresowani podziwianiem natury mają do dyspozycji szlaki turystyczne, dokładnie oznaczone i umożliwiające spacery po całej okolicy. Również miłośnicy rowerów nie mogą narzekać – jest wiele szlaków przeznaczonych właśnie dla nich, dzięki którym można podziwiać piękno okolicy z siodełka roweru. Wypoczywając w Kwidzynie bez problemu można także znaleźć miejsce nad wodą, gdzie można oddawać się przyjemności kąpieli. Sama miejscowość leży nad rzeką Liwą, a w okolicy jest wiele jezior, które dają taką właśnie możliwość. Z pewnością więc wypoczynek tutaj będzie niezapomnianym przeżyciem dla wielu osób.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>