Kaplica Zbójnicka w Zawoi

Kapliczki cieszą się na terenie Polski bardzo dużą popularnością, więc nic dziwnego, że są tak często odwiedzane przez turystów, również tych zagranicznych. Godnym polecenia miejscem dla takich osób jest  zwłaszcza Zawoja, gdzie można przyjemnie spędzić czas na zwiedzaniu takich obiektów, a najciekawszym z nich  w całym regionie jest z pewnością Kaplica Zbójnicka.

Kapliczka ta w całości poświęcona jest św. Janowi Chrzcicielowi [tutaj: https://pl.wikipedia.org/wiki/Jan_Chrzciciel] i to właśnie tam można dowiedzieć się nieco więcej informacji o jego życiorysie. Zainteresowane osoby na pewno będą zadowolone z tej wizyty. Nie do końca wiadomo, kiedy konkretnie kaplica została wzniesiona, istnieją co do tego różne informacje, ale prawdopodobnie były to okolice XVII wieku. Mimo upływu lat kaplica nadal trzyma się bardzo dobrze i zachwyca oczy wielu turystów, dlatego ta baza noclegowa [więcej tutaj: ] jest polecana na wakacje lub urlop. Została ona oczywiście odrestaurowana, dzięki czemu prezentuje się cały czas stylowo i bardzo estetycznie.

Jest to typowa budowla sakralna dla górskich regionów, więc warto się jej bliżej przyjrzeć, co przyda się wielu osobom i zaspokoi ich ciekawość z tego zakresu tematycznego. Nie jest ona może okazała pod kątem rozmiaru, ale na pewno warto się tam udać na zwiedzanie, być może nawet w towarzystwie przewodnika, w zależności od potrzeb turystów. Kaplica jest murowana, użyto do jej postawienia materiałów polnych, dlatego też jest tak wyjątkowa. Posiada też charakterystyczny krzyż, który jest bardzo dobrze widoczny, dlatego  łatwo jest do niej trafić i nikt nie powinien mieć z tym najmniejszych problemów. Specjalnie zabezpieczono dach, aby nikomu wewnątrz nie stała się krzywda, więc jest to całkowicie bezpieczna budowla sakralna i zdaniem wielu osób jedna z najciekawszych w okolicy.

Z tego też względu warto zdecydować się na Zawoję, gdzie na pewno nikt nie będzie się nudził, a można jeszcze na takiej wizycie skorzystać, zwłaszcza pod kątem historycznym. Kaplice mają to do siebie, że przyciągają uwagę zarówno osób religijnych, ale też takich, które nie są zbyt głęboko wierzące. Baza noclegowa w Zawoi to świetny wybór na wakacje górskie. Można tam nie tylko aktywnie wypocząć, ale zwiedzić dokładnie Kaplicę Zbójnicką, która zaprojektowana została w bogatym stylu architektonicznym i prezentuje się naprawdę ciekawie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>