Dźwirzyno – cisza i spokój nad morzem

Jeżeli ktoś preferuje wypoczynek w ciszy i spokoju, powinien wybrać się do Dźwirzyna. Ta niewielka nadmorska miejscowość położona kilkanaście kilometrów od Kołobrzegu zapewnia to, czego z każdym rokiem poszukuje coraz więcej osób – ciszę i spokojny wypoczynek. Jest to wynikiem między innymi tego, iż znaczna część miejscowość ma charakter uzdrowiskowy i co za tym idzie, tworzone są tutaj odpowiednie do leczenia warunki. Dlatego też na pewno bez zbyt wielkich problemów każdy znajdzie interesujące dla siebie noclegi. Dźwirzyno to wiele możliwości pod tym względem. Można wybierać spomiędzy ofert hoteli, kwater prywatnych, ośrodków wypoczynkowych czy uzdrowisk. Ze względu na rosnące zainteresowanie miejscowością baza noclegowa (zobacz więcej – Meteor) z każdym rokiem coraz prężniej się rozwija.

Największą atrakcją Dźwirzyna jest przede wszystkim piękna i piaszczysta plaża. Aby się na nią dostać, trzeba najpierw przejść lasem, gdyż to właśnie on oddziela ją od miejscowości. Miejscami plaża ma szerokość aż 40 metrów, co powoduje że jednocześnie może tutaj wypoczywać bardzo wiele osób. Na plaży można spędzać czas tak samo na opalaniu, kąpielach w morzu czy uprawianiu sportów wodnych [tutaj info]. Można wypożyczyć na miejscu sprzęt, który jest do tego potrzebny. Podczas spacerów po miejscowości warto na pewno bacznie się rozglądać. W Dźwirzynie bowiem zachowało się bardzo wiele zabytkowych budynków, w większości z XIX wieku. Są one bardzo dobrze zachowane, a ich wygląd ma charakterystyczny styl, który preferowany jest w budownictwie w tym właśnie regionie. Osoby bardziej aktywnie spędzające czas również bez trudu znajdą tutaj coś dla siebie. Gminny ośrodek Sportu oferuje dostęp do boisk do siatkówki czy koszykówki jak również do kortów tenisowych, siłowni czy sal gimnastycznych. Pasjonaci ruchu na świeżym powietrzu powinni wybrać się na specjalnie stworzoną ścieżkę zdrowia. Pokonując 1600 metrów ścieżki mogą korzystać z usytuowanych na niej przeszkód i miejsc do ćwiczeń.

Dźwirzyno to jednak przede wszystkim bardzo duża dawka ciszy i spokoju, o które coraz trudniej w wielu miejscowościach. Dlatego też, jeżeli ktoś szuka prawdziwego wypoczynku, podczas którego nie będzie musiał się martwić o spokój, to właśnie Dźwirzyno jest dla niego idealnym miejscem. Warto wybrać się tutaj całą rodziną, dzieci z pewnością znajdą ciekawe zajęcia dla siebie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>