Dlaczego warto wybrać się do Zaniemyśla?

Wybierając miejsce na wakacje często zwraca się uwagę na takie elementy jak okolica, zakwaterowanie, bliskość do plaży, morza, jeziora czy gór oraz ilość atrakcji. Spośród 913 miast w Polsce oraz ponad 43 tysięcy wsi, wydawać się może, iż miejscowości tych jest mnóstwo. Jednak, te najbardziej atrakcyjne i najlepiej rozwinięte pod względem turystycznym są schowane pomiędzy wielkimi i popularnymi miastami. W Polsce wyróżniamy wiele klimatycznych i malowniczych miejscowości, które przyciągają do siebie swoim urokiem nie tylko rodaków, ale także obcokrajowców. Jednym z takich miejsc jest Zaniemyśl. Ta malutka bo licząca lekko ponad 2 tysiące mieszkańców wieś, działa jak magnes na turystów. W przeciągu ostatnich kilku lat, sieć turystyczna rozwinęła się tam w błyskawicznym tempie dając szeroki wybór ofert do spania ( Zaniemyśl – noclegi i kwatery ) oraz ogromną paletę atrakcji.

Zlokalizowana jest tuż obok sławnego i bardzo dobrze prosperującego miasta Poznań w województwie wielkopolskim. Ciche, spokojne miejsce z leżącym nieopodal jeziorem Raczyńskim to raj dla każdego. Ze względu na walory przyrodnicze, można tutaj bardzo mile spędzić wolny czas, wykorzystując go w pełni korzystnie dla zdrowia i samopoczucia. Dzięki licznym szlakom pieszym, edukacyjnym oraz rowerowym można spotkać wiele ciekawych i niepodziewanych rzeczy takich jak jeziorka, zamki, parki i wiele innych intrygująco pięknych zjawisk oraz budynków. Oprócz natury i dostępu do jeziora w tej wsi wyjątkowe jest święto obchodzone co roku, które wpisało się już w tradycję, a mianowicie Zaniemyskie Bitwy Morskie. Impreza ta jest niezwykle popularna na terenie całego województwa. W okresie lipca przeważnie pod koniec na to wydarzenie przyjeżdżają do Zaniemyśla tysiące turystów tylko po to, aby wziąć udział w imprezie trwającej cały dzień, od świtu do zmierzchu.

Jedna myśl na temat “Dlaczego warto wybrać się do Zaniemyśla?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>