Dębki na lato – 100% satysfakcji

Najbardziej rozległe i jedne z najbezpieczniejszych i najczystszych plaż to te, którymi otwarcie chwalą się Dębki. Niewielka miejscowość położona w województwie pomorskim u ujścia rzeki Piaśnicy do Bałtyku. Dawna osada rybacka, dzisiaj cieszy się ogromną popularnością i uznaniem wśród turystów z całej Polski, co niewątpliwie jest motywem stale rozwijanej propozycji noclegowej i gastronomicznej w tym, jakże uroczym i malowniczym, nadmorskim regionie Polski.

Pobyt w Dębkach z pewnością można zaliczyć do jednych z najbardziej udanych nad polskim morzem. Głównie ze względu na charakter i klimat tu panujący, wspomniane już przepiękne plażę i pogodę. Piasek jest tu czysty, miękki i biały, a szerokie plaże ciągną się kilometrami. W dodatku przyroda jest tu jedyna w swoim rodzaju – sosnowe lasy, urocze wrzosowiska i rezerwaty przyrody. Za nocleg nie zapłacimy wiele, ale urlop warto zaplanować na długo przed sezonem, co oczywiście wszystkim się poleca ze względu na bardziej korzystne oferty noclegów.

O ciszę i spokój nad plażami na początku sierpnia niezwykle trudno, za to w Dębkach od miejskiego splendoru uciec można, między innymi do Rezerwatu Przyrody Widowo, którego tereny należą do Nadmorskiego Parku Krajobrazowego. Położony na Mierzei Kaszubskiej, niecały kilometr na północny-wschód powstał w 1999 roku na powierzchni prawie 100-u hektarów. To leśny rezerwat, o przeważającym krajobrazie zalesionej wydmy, gdzie łatwo zapomnieć się na dobrych kilka godzin, szczególnie w towarzystwie dobrej literatury i zapasu płynów.

Dębki z jednej strony to opustoszałe i na swój sposób dzikie miejsce, jednak z drugiej strony blisko stąd do Helu czy Trójmiasta, gdzie jednodniowa wycieczka może okazać się prawdziwą frajdą, szczególnie jeśli zdecydujecie się na rejs Tramwajem Wodnym, który odpływają z Helu do Gdyni co godzinę. W okolicach znajduję się też Jastrzębia Góra i Jastarnia z punktem widokowym z latarni morskiej oraz znane wszystkim Władysławowo z Ocean Parkiem – najnowszą atrakcją dla małych i tych największych. Nieważne więc w jakiej formie chcielibyście spędzić najbliższe wakacje, w Dębkach macie szansę rozleniwić się jak nigdy albo spędzić ten czas wypoczywając aktywnie – wszystko zależy od Was!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>