Dąbki – nadmorskie uzdrowisko

Polskie wybrzeże jest wypełnione perełkami, w których można spędzać udane wakacje – tak samo jest w przypadku uzdrowisk. Nad Bałtykiem jest ich sporo, przy czym jeśli wyjazd ma być połączony z troską o zdrowie, to powinien bazować na właściwościach leczniczych danego miejsca. Jeśli ktoś ma problemy z drogami oddechowymi, reumatyzmem, układem krążenia czy z nadciśnieniem tętniczym, to powinien zdecydować się na urokliwe Dąbki. Dąbki to wieś położona w Gminie Darłowo, która status uzdrowiska uzyskała w 2007 roku – jej klimat ma potwierdzone właściwości lecznicze.

W rzeczy samej zdrowie jest podstawą – bardzo często zapomina o tym NFZ, który swoimi limitami powoduje, że ludzie dowiadują się o swojej chorobie w czasie, kiedy zdążyła się ona już rozwinąć. Nie ma rady na działanie NFZ, polską służbę zdrowia powinna dotknąć skuteczna reforma – jedynym rozwiązaniem w tej sytuacji jest przejęcie spraw zdrowotnych we własne ręce. Coraz częściej kuracjusze decydują się na wyjazdy we własnym zakresie – bez zdrowia nie da się normalnie funkcjonować w społeczeństwie, a choroba obniża jakość życia i bardzo często opóźnia lub uniemożliwia realizację życiowych planów. Wczasowicze pierwsze dni spędzają zazwyczaj na plaży – w ten sposób pochłaniają uzdrawiającą moc Bałtyku. Następnie mogą wykupywać zabiegi w zakładach lecznictwa uzdrowiskowego – na nie nie jest potrzebne żadne skierowanie. Można też poszukać innych miejsc, w których na pierwszym miejscu opracowana oferta zabiegowa koncentruje się na zdrowiu.

Co do wyjazdu mającego na celu głównie podreperowanie zdrowia, to rezerwowanie kwater prywatnych, hoteli, apartamentów czy pensjonatów jest zdecydowanie lepsze niż zamykanie się w sanatorium, które układa czas pobytu kuracjuszy od rana do nocy. Baza noclegowa przydaje się w wyszukiwaniu odpowiednich adresów, a jej zasoby zawierają rozmaite wersje pobytu, zarówno co do standardu jak i cen. Wygodnym rozwiązaniem może okazać się wyszukiwanie noclegu przez Internet weryfikując przy tym bogactwo ofert noclegowych w Dąbkach (link), jakimi tutejsza baza kwater może się poszczycić. Wiadomym jest, iż własna „miejscówka” zapobiega dzielenia jednego pokoju z osobą, z którą niezbyt wiele ma się wspólnego, a której obecność niekoniecznie musi mieć pozytywny wpływ na skołatane przez chorobę nerwy. Zawsze taki prywatnie zorganizowany nocleg daje wiele swobody –  po kuracji na przykład można zwiedzać Szlak Zabytków Średniowiecza lub udać się na rejs na Wyspę Bornholm.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>