Czym nas oczaruje Szczawnica?

Wczasy w Szczawnicy to jedna z lepszych decyzji jakie można podjąć, wybierając miejsce na wypoczynek. Niezwykle malowniczo miejscowość, położona w dolinie potoku Grajcarek, oferuje wiele atrakcji jak również możliwość wypoczynku na kilka sposobów (Szczawnica noclegi – rezerwacje). Szczawnica to bowiem bardzo duża ilość, zarówno hoteli, jak też kwater u osób prywatnych. Tak bogata baza noclegowa jak również szereg innych atrakcji powodują, że co roku odwiedza to miejsce mnóstwo turystów. 

Miejscowość to przede wszystkim możliwość bardzo aktywnego wypoczynku. W okolicy jest wiele zróżnicowanych pod względem trudności ścieżek rowerowych. Są one bardzo wygodne i doskonale oznaczone, dzięki czemu bez problemu można zwiedzać okolice i podziwiać jej piękno z poziomu siodełka roweru. Nie trzeba jednak przywozić ze sobą własnego sprzętu, bez problemu bowiem rowery można wypożyczyć na miejscu. Ciekawą atrakcją z pewnością są także spływy kajakowe przełomem Dunajca. Profesjonalnie zorganizowane, będą niezapomnianym przeżyciem również dla tych osób, które nie mają w tym zakresie zbyt dużego doświadczenia. Ci którzy wolą nieco większą dawkę adrenaliny, mogą zdecydować się na rafting, czyli udział w dość ekstremalnych spływach pontonem przełomem Dunajca. Z nieco spokojniejszych atrakcji Szczawnica oferuje wiele interesujących miejsc do zwiedzania. Park zdrojowy to jedno z tych, które na pewno warto odwiedzić. Warto wybrać się na przechadzkę promenadą spacerową, która zaliczana jest do najdłuższych tego typu atrakcji w naszym kraju. Liczącą 1800 metrów promenadą można zarówno spacerować, jak też jeździć rowerami. Została ona bowiem tak zaprojektowana, aby rowerzyści oraz pieszy nie przeszkadzali sobie wzajemnie. Wzdłuż całej promenady znajduje się wiele interesujących miejsc, jak na przykład kawiarenki czy też place zabaw dla dzieci. Do Szczawnicy przyjeżdżają także z terenu całego kraju wędkarze, w poszukiwaniu jak najlepszych połowów. Odpowiednio przystosowane do ich potrzeb miejsca wzdłuż Dunajca sprawiają, że niejeden z nich złowił tutaj największą rybę w życiu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>