Chłopy – przystań letniego wypoczynku

Chłopy są wsią położoną nad brzegiem Bałtyku w województwie zachodniopomorskim, w powiecie koszalińskim i gminie Mielno [➣dostępne informacje gmina Mielno]. Jest to niewielka miejscowość o liczbie mieszkańców zameldowanych na stałe niewiele ponad dwieście osób. Jest jedną z najmniejszych wsi letniskowych w gminie Mielno. Jednak z pewnością jest jedną z bardziej urokliwych nadmorskich miejscowości.

Plaża w Chłopach, która ma też strzeżone kąpielisko o długości ponad stu metrów, jest jedną z najpiękniejszych plaż znajdujących się w Polsce. Swoim urokiem przyciągnęła nawet reżyserów filmowych. To tutaj kręcono sceny do takich produkcji jak „Miłość na wybiegu” i „Oda do radości”.

Zresztą nie tylko plaża ma swój charakterystyczny urok. Sama miejscowość bowiem posiada tradycyjny układ rybackiej wsi. Charakterystyczny dla Chłopów klimat tworzą domy z dziewiętnastego wieku, które ozdobione są ludowymi malowidłami. Wieś składa się z dziewięciu ulic. Chłopy są wsią wybudowaną na osadzie z trzynastego wieku, która nosiła nazwę Borowo. Nazwa ta pochodziła od rozległych borów, jakie się na tym terenie znajdowały.

Turyści, którzy przyjeżdżają do Chłopów z chęcią odwiedzają przystań rybacką, która słynie z tego, że kutry wyciągane są tam na brzeg, a chętni do zakupu świeżej ryby mogą kupić ją w boksach rybackich. W Chłopach znajduje się też przystań utworzona dla rybaków. Wyposażona jest oczywiście w dalbę wyciągową, akwatorium oraz plażę do wyciągania kutrów na brzeg. Przystań rybacka ma długość stu metrów wzdłuż linii brzegowej.

Oczywiście Chłopy są małą wsią, ale nie oznacza to, że nie są gotowe każdego sezonu na przyjęcie setek turystów. Dzięki inwestycjom poczynionym w celu rozbudowy bazy noclegowej [➣dostępne noclegi Chłopy] i gastronomicznej można znaleźć tam nocleg bardzo dobrej jakości. Chłopy są też dosyć tanie, można wynająć pokój już od piętnastu złotych za dobę. Miejscowość ta oprócz atrakcji zabytkowych ma również atrakcje przygotowane specjalnie dla turystów. Dla tych, którzy lubią aktywnie spędzać czas przygotowana jest trasa rowerowa, którą można wybrać się na wycieczkę także po okolicznych miejscowościach. Dla tych, którzy wolą leniuchować, przygotowana jest piękna plaża ze strzeżonym kąpieliskiem, gdzie można rozkoszować się słońcem i morskimi kąpielami. Warto wybrać się do tej miejscowości na letni wypoczynek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>